Мадонна з Немовлям в оточенні ангелів, зі святими Фредиано і Августином – Філіппо Ліппі

Мадонна з Немовлям в оточенні ангелів, зі святими Фредиано і Августином   Філіппо Ліппі

У зрілі роки творчості Ліппі пише поліптих для вівтаря капели Барбадорі в церкві Святого Духу у Флоренції. У цій роботі він зумів поєднати піднесені, майже скульптурні форми Мазаччо з справжньої життєвістю фігур і предметів.

Для вівтаря їм була обрана форма поліптиху, тому що вона точно відповідала завданням єдиного дії і єдиного простору. Колони на картині Ліппі трохи не збігаються з розподілом її на три частини, що створює ілюзію розширення простору. Ангели, невимушено розташувалися навколо ставний Мадонни і великого, але ніби невагомого Немовляти Христа, якого вона лише злегка підтримує біля свого стегна, поглядають в різні сторони.

Богоматір вільно рухається, вставши з трону назустріч двом схиленим на коліна і зосередженим святим. Демонстрація підкресленої благочестя, характерна для більш ранніх вівтарів, тут явно не головне завдання зображення. Це святе зібрання вже близько до того, щоб перетворитися в святе співбесіду, пізніше стало нормою мистецтва Ренесансу.

Прохолодні тони стримують загальний колорит картини. Але на цьому тлі виразно звучать більш яскраві, теплі ноти. Червоні кольорові плями разом з золотистим світлом відображаються в складках одягу, у відтінках ликів і рук. Вони привносять свіжість в простір зображення, створюючи передчуття повноти і багатства живопису. Мадонна Філіппо Ліппі з вівтаря Барбадорі потрапила до Лувру у 1814 році у складі колекції картин раннього Ренесансу, вивезеннной бароном у іван-Деноном з Тоскани.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Мадонна з Немовлям в оточенні ангелів, зі святими Фредиано і Августином – Філіппо Ліппі.