Мадонна з папугою – Ганс Бальдунг

Мадонна з папугою   Ганс Бальдунг

Подібної майстерні живопису і скульптури керував ульмський майстер другої половини 15 століття – Йорг Сирлин. Головна робота цієї майстерні – місце для хору в Ульмском соборі – є одним з найбільш знаменитих визначних пам’яток німецької скульптури раннього Відродження.

Найбільш цікаву частину цього віртуозно вирізаного з дерева споруди складають численні півпостаті старозавітних пророків, сивіли, вчених мужів старовини і отців церкви, в три ряди прикрашають кафедру. Дерев’яні скульптурні півпостаті представлені у найрізноманітніших і насичених позах, і, незважаючи на ламаються кутасті складки одягів і загострено різку експресію осіб, вони відзначені пошуками різноманіття індивідуальних людських образів і характерів. Ряд зображень має яскраво виражений світський характер.

Особливо виділяються в цьому сенсі фігури Піфагора, Птолемея та інших філософів і вчених античного світу. У цьому пам’ятнику ми маємо справу з одним з перших проявів у німецькому мистецтві інтересу до античної культури; хоча, треба сказати, самий вибір зображуваних мудреців давнини продиктований старої середньовічної схоластичної традиції.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)