Мадонна з поясом – Беноццо Гоццолі

Мадонна з поясом   Беноццо Гоццолі

Флорентійський художник Беноццо Гоццолі написав цей вівтарний образ для церкви Сан Фортунато в Монте-фалько. Він зобразив сцену, коли Мадонна спускається з неба і дарує апостолу Хомі, не присутнього при Її смерть, поховання і вознесіння на небо і тому не верившему сталося, пояс від своєї сукні.

У пределле живописець помістив шість композицій з епізодами з життя Марії: Її Різдво, одруження з Йосипом, Благовіщення, Різдво Христове, Обрізання Ісуса і Успіння Богоматері. Учень Беато Анджеліко, Гоццолі сприйняв від свого наставника любов до світлим, ліричним композиціям, написаним мерехтливими, прозорими фарбами. Марія сидить на хмарі в оточенні ангелів, один з яких грає на лютні. Святий Фома, впавши на одне коліно, з благоговінням приймає пояс з Її рук.

Золотий фон немов проникає всюди, насичуючи ніжні і соковиті кольори – блакитний, рожевий, червоний – сяйвом. Зображена сцена наповнена повітрям і відзначена тим піднесеним настроєм, у якому знаходиться апостол. Сцени з життя Богоматері, поміщені внизу, різноманітні за своїм рішенням.

В “Різдво Христа” хлів, займає весь простір, освітлений походить від Немовляти сяйвом. Марія стоїть на колінах перед Сином, молитовно склавши руки і дивлячись на Нього з ніжністю, Йосип сидить, підперши щоку рукою, і розчулено дивиться на Ісуса, а віл з ослом схиляються до Нього, відчуваючи священність відбувається. Завдяки фарбам, живим позам, жестам і тонко переданим настрою персонажів ці зображення викликають відчуття чарівництва.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Мадонна з поясом – Беноццо Гоццолі.