Мадонна зі святим Єронімом – Корреджо (Антоніо Алегрі)

Мадонна зі святим Єронімом   Корреджо (Антоніо Алегрі)

Цей вівтарний образ, відомий також під назвою “День”, був замовлений Корреджо в 1523 році якоїсь Бризеидой Кома, бажала вшанувати пам’ять свого недавно померлого чоловіка. Довгий час “Мадонна зі святим Ієроніма” перебувала в сімейному капелі в Колла пармської церкви Сант-Антоніо.

Зверніть увагу на тло картини. Червоний завісу відкривається, виявляючи пейзаж з елементами античної архітектури. Мабуть, таким чином художник хотів вказати на зв’язок сучасної йому християнської цивілізації, що подолала язичництво, з античністю. Написані Корреджо фігури розташовуються півколом навколо Богоматері, яка з м’якою усмішкою дивиться на Немовля, що сидить у неї на колінах.

Побудова сцени відрізняється від традиційного зображення Мадонни на троні. Тут немає звичайного для такого роду робіт відмінності масштабів – фігура Богоматері не більше фігур оточуючих її святих. Персонажі картини пов’язані між собою безпосередньо – через відповідність і перекличку поз. Маленький Ісус однією рукою гладить волосся Марії Магдалини, інший – тягнеться до книги, яку тримають перед ним святий Ієронім і ангел. Трохи позаду зображений Іоанн Хреститель, зображений художником схожим на янголятка-путті, неодмінного героя міфологічних робіт. Він задумливо і сумно дивиться на глядача.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Мадонна зі святим Єронімом – Корреджо (Антоніо Алегрі).