Мадонна зі святими – вівтар Сан-Джоббе – Джамбеллино

Мадонна зі святими   вівтар Сан Джоббе   Джамбеллино

Бернард Бернсон назвав Джованні Белліні найбільшим венеціанським майстром XV століття. Художник почав писати близько 1449, а через десять років вже встав на чолі великої майстерні. До часу, коли був створений вівтар для церкви Сан-Джоббе, його манера письма була вже сформувалася.

Біля підніжжя високого трону, на якому урочисто сидить Мадонна з Немовлям, благословляє прийшли поклонитися їй, – музицирующие ангели. Їх шати небесно-блакитні, сонячно-жовті, кольору соковитої зелені – виблискують дорогоцінними переливами, руху, извлекающие небесні звуки, повні витонченої гармонії і створюють віртуальну окружність. Її лінії відгомоном розширюються до периферії величезною дошки, вторятся круглої “розою” над головою Мадонни і разом з абрисом зводу, апсиди і балдахіна звучать вже потужним акордом.

Фігури виконані в натуральну величину. Белліні розташував двох оголених святих, Джоббе і Себастьяна, по флангах трону Марії, поруч з ними – святих Іоана Хрестителя, Домініка та Людовика Тулузького. Архітектура і декор апсиди, з критою золотою смальтою, нагадують собор Сан-Марко. На золотому тлі ясно читаються слова: “Аве, чистий квітка незайманого цнотливості”. Композиція була замовлена художнику церквою Сан-Джоббе і Сан-Бернардіно, що в Канареджо. Вважають, що це було пов’язано з чумним мором 1478.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)