Маеста. Зцілення сліпого – Дуччо ді Буонінсенья

Маеста. Зцілення сліпого   Дуччо ді Буонінсенья

У Лондонській Національній галереї зберігаються роботи Дуччо з його великий вівтарної композиції Маеста, написаної ним для головного вівтаря Сієнського собору в 1308-1311 роках, які значаться нині серед шедеврів італійського живопису.

Сюди входить Зцілення сліпого – картина, сповнена ліризму і одухотвореності. Незважаючи на невеликий розмір дошки, відчувається внутрішня сила, яка згодом буде характерна і для шедеврів Мазаччо. Зцілення сліпого група святих на чолі з Христом яскравим кольоровим плямою виділяється на тлі міста, виконаного в рожево-білих тонах.

Особливо виразні за насиченістю кольорової гами фігури Христа і двох йдуть за ним святих, причому одягу Христа своїми глибокими тонами приковують основну увагу. Фігури святих написані більш стримано, не настільки соковитими фарбами. Велику увагу майстер приділив зображенню осіб. Хоча вони здаються ще кілька схематичними, помітно, що художник намагається написати портретні образи. Важливо і те, що Дуччо явно прагнув передати рух фігур, а не просто зафіксувати їх положення.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Маеста. Зцілення сліпого – Дуччо ді Буонінсенья.