Маффео Барберіні, майбутній папа Урбан VIII – Мікеланджело Мерізі да Караваджо

Маффео Барберіні, майбутній папа Урбан VIII   Мікеланджело Мерізі да Караваджо

Картина італійського живописця Караваджо “Маффео Барберіні”. Розмір портрета 110 х 84 см, полотно, олія. Маффео Барберіні відбувався із знатної флорентійської сім’ї; народився в 1568 році. У середині 90-х років 16 століття Маффео Барберіні був висвячений у сан архієпископа назаретського, потім у 1606 році отримав кардинальський сан в Сполето.

Перебуваючи посланником ватиканської церкви і виконуючи обов’язки апостольського нунція в Парижі, сприяв поверненню єзуїтів. Побоюючись надмірного посилення Габсбурзького дому внаслідок перемог імператора Фердинанда II, Урбан VIII приєднався до Франції, підтримував Рішельє в боротьбі його проти Австрії і Іспанії, спокійно поставився до втручання Швеції у справи Німеччини. Намагаючись підняти свою сім’ю, Маффео Барберіні, будучи вже татом Урбаном VIII, вів у 1641 році, через князівства Кастро, невдалу війну проти пармских Фарнезе.

Герцогство Урбіно в 1636 році, після припинення будинку Ровере, підпав під владу папського престолу. Урбан VIII відновив буллу “In coena Domini”, виправив “Breviarium romanum” , заснував у 1627 році колегію Пропаганди. Папа Урбан VIII прокляв систему і галілеєвому влаштував інквізиторський процес, що завершився засудженням Галілея в 1633 році, також у подальшому в 1642 році засудив у своїй буллі “In eminenti” янсенізм. Його “Poemata” – латинські гімни, оди та епіграми – були видані в Римі і Парижі, разом з деякими ранніми італійськими віршами Маффео Барберіні. Твори Урбана VIII перевидані в Оксфорді 1726 році.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Маффео Барберіні, майбутній папа Урбан VIII – Мікеланджело Мерізі да Караваджо.