Магазини тканин в кварталі Одэммате – Утагава Хиросигэ

Магазини тканин в кварталі Одэммате   Утагава Хиросигэ

Квартал Одэммате був першою дорожньої станцією на тракті Осюкайдо. У 1594 р. після будівництва мосту Сэндзюохаси, необхідність в Одэммате відпала. Тут з’явилися оптові магазини тканин, головним чином, шовкових, почала розвиватися торгівля. У 1738 р. відкрився магазин великої торговельної фірми Ааймару, заснованої в Кіото. Торгові знаки фірми зображені Хиросигэ на завісах-норэн ліворуч.

По вулиці кварталу рухається процесія, очолювана майстром торі. Вони повертаються з церемонії дзе-тосики, яка проводилася після установки коника будівлі. На майстрі парадна накидка хаори з особистим гербом, на голові церемоніальна шапка ебосі. В руках у нього ритуальний жердину, на вершині якого паперові гохэй і три скріплені віяла, в центрі цієї конструкції кругле дзеркало, під яким жіночий гребінь, довгі смужки тканини п’яти кольорів, шиньйон.

В давнину при закладанні будівлі в жертву приносили дівчину, символічною заміною стали гребінь і шиньйон. Гравюра не належить до числа небагатьох в серії, що зображують міський пейзаж. У наступних варіантах друку зникає зелений відтінок фону переднього плану, кімоно персонажа справа стає чорним. Синій колір завіс норэн зліва також змінюється на чорний. Колір картуша набуває складні переходи від червоного до темно-коричневого.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Магазини тканин в кварталі Одэммате – Утагава Хиросигэ.