Магомет на горі Хіра – Микола Реріх

Магомет на горі Хіра   Микола Реріх

Синтез краси, істини і добра, втілений у серії “Прапори Сходу”, зближує художні ідеї Н. Реріха з філософією Всеєдності.

Тут, в Азії, все відповідало його ідеї про можливе синтезі культур, все свідчило про глибокі напластованиях і багатих взаємозв’язках мистецтва, здавалося б, таких різних народів. Приклади взаємопроникнення культур Реріх знаходив буквально на кожному кроці, як би постійно розвінчуючи міф про якусь замкнутості Сходу, його відгородженості від решти світу.

Тоді ж Реріх-художник загорівся ідеєю перевести настільки необхідне сьогодні поняття світового єднання з записної книжки дослідника на всім зрозумілу і доступну мову мистецтва. На цьому шляху його надихали так дбайливо збережені в століттях і не розмиті ще сучасної механічної цивілізацією багатства серця Азії. Так виникла ідея створення серії “Прапори Сходу”.

Картина “Магомет на горі Хіра”. Н. К. Реріх зобразив Пророка на горі Хіра спиною до глядача, поважаючи канони Ісламу, що забороняє відображати лик людини. В книзі “Алтай-Гімалаї” художник пише: “Цікаво говорить Ат-Табарі про пророче покликання Магомета. “Перше, ніж почалося одкровення посланника божого, були навіювання істини, які приходили подібно ранкової светозарности. Потім він перейнявся самотою і залишався в печері на горі Хіра. І ось прийшов до нього одвічно Істинний. І сказав йому: “Магомет, – ти – посланець Божий”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)