Майбутні льотчики – Олександр Дейнека

Майбутні льотчики   Олександр Дейнека

Дейнека олександр Олександрович – відомий російський художник. Весь час він цікавився авіацією і всьому, що до неї відноситься. Ряд своїх творів він присвятив саме цій тематиці. Будучи в Криму, куди Олександр Дейнека часто їздив, йому прийшла ідея відомої на сьогодні картини “Майбутні льотчики”. Написана картина в передвоенное час.

На картині ми бачимо три фігури, повернені до нас спиною. Два молодих хлопця, повністю в голому вигляді, і чоловіка старших. В дали картини, високо в небі зображено літак. Він плавно перетинає безкраї простори. Чоловік показує на нього рукою і щось уважно розмазує хлопцям. Вони ж, у свою чергу, слухають із завмиранням серця і не зводять очей з літака. По всій видимості, цей чоловік і сам пілот такого ж агрегату і ділиться своїм досвідом з молодим поколінням. А хлопчики мріють про те, що коли виростуть, обов’язково стануть льотчиками, як і він.

Автор зобразив чоловіка набагато більш смуглявою хлопців. Так він, напевно, хоче показати нам його важливість і відповідальність своїй справі. Можливо, це батько з синами вийшли на ранкове вчення пілотів. Діти завжди хочуть слідувати по стопах батьків, та й ще, якщо це так притягує.

Над синім-синім морем далеко ледве видно летить ще один літак. Таке відчуття, що він сів на воду і пливе як корабель. Хлопці сидять на красивому кам’яному пірсі. До моря зроблений гарний спуск, а дорога викладена бруківкою. Небо яскраво-блакитного кольору, де ніде пропливають пухнастими хмаринками.

Що ж саме стало для такої назви картини. Можливо, саме в той момент, коли автор прогулювався по пірсу, він випадково став свідком розмови про майбутнє цих молодих хлопців. Напевно, саме це й наштовхнуло його на відтворення такої картини. Він показав, наскільки цим хлопцям це подобається і важливо через їх оголений образ.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)