Майстерні “Омега” – Ванесса Белл

Майстерні Омега   Ванесса Белл

Засновуючи в 1913 році майстерні “Омега”, Роджер Фрай ставив своєю метою створити зразки нового, революційного дизайну і забезпечити роботою молодих художників-авангардистів. Штаб-квартирою “Омеги” стало будівля на Фітцрой-сквер з двома виставковими залами на першому і двома великими майстернями на другому поверсі.

У своєму проспекті Фрай писав: “Майстерні “Омега” беруться виконати будь-які види декоративного дизайну – в першу чергу ті, для яких від художника не потрібно яких-небудь спеціальних навичок”. Роботи, виконані в майстернях, незмінно отримували схвальні відгуки критиків, відзначали їх “ошатність і життєрадісність”.

Визнаним лідером “Омеги” була Ванесса Белл. Вона займалася тут настінними розписами, розробляла малюнки для килимів і тканин, створювала дизайн самих різних предметів домашнього вжитку – від меблів до кераміки. Роботи Белл відрізнялися сміливим і незвичайним геометричним дизайном. Тут показані розписна ширма її роботи, 1913 , килим, витканий з її малюнками, 1914 і малюнок для тканини, 1913 . Всі ці три роботи мають спільне джерело – картину “Літній табір”, написану Ванессою Белл в 1913 році під час туристичної поїздки у Брандон, містечко на кордоні Норфолка і Суффолка.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Майстерні “Омега” – Ванесса Белл.