Майстерня на вулиці Кондамін – Фредерік Базиль

Майстерня на вулиці Кондамін   Фредерік Базиль

Незважаючи на те, що своїм захопленням живописом Фредерік Базиль зобов’язаний робіт Курбе і Делакруа, художник зміг сам створити неповторну манеру і впізнаваний стиль, який, володіючи яскраво вираженою індивідуальністю, тим не менш, органічно вписувався в нове революційне протягом – імпресіонізм.

Картина “Майстерня на вулиці Кондамін” будучи, безперечно, одним з видатних робіт майстра, якому творити судилося недовго, привертає до себе увагу як унікальний документ минулого часу. На полотні зображено найвідоміші люди, хоча в той час, коли писалася робота їх гучна слава була ще попереду, хіба, що скандальна популярність після Салону 1866 р. нагадувала про себе смішками і глузувань преси, неготовими до нового мистецтва.

Еміль Золя та Огюст Ренуар захоплені жвавою бесідою, у рояля Едмон Метр – близький друг Базиля, а сам художник у суспільстві майже однофамільців – Моне і Мане. Причому останній, після того як Базиль завершив картину, власноруч “поворожив” над портретною схожістю Базиля, так що це полотно несе і його талановиті мазки. Широкий простір приміщення зображено дуже реалістично, де громіздкі великі картини, розвішані по стінах, поєднуються з широким вітражним вікном під недбалої фіранкою і скромно приютившейся в кутку пузатої пічкою, від якої відходить труба опалення.

Картина викликала масу розмов, чому Базиль був неймовірно радий. І хоча, вона отримала більше негативних оцінок, майстер був задоволений вже тим, що про нього заговорили.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Майстерня на вулиці Кондамін – Фредерік Базиль.