Мале Розп’яття – Матіса Грюневальда

Мале Розпяття   Матіса Грюневальда

Творчість Матіса Грюневальда довелося на трагічний період в історії Німеччини, пов’язаний з епохою переходу від Середньовіччя до Відродження, з часом Реформації та Селянської війни. Припускають, що художник брав участь у цій війні на боці повсталих.

Грюневальд, імовірно, навчався живопису у Гольбейна Старшого, потім удосконалювався у мистецтві в Нідерландах. Головним твором Грюневальда став девятичастний Изенгеймский вівтар, не має рівних у німецькому мистецтві по складності богословської програми і засобів втілення.

Представлене твір створено на початку творчого шляху Грюневальда, але в ньому вже визначилися характерні риси мистецтва художника, пов’язані з трагічним сприйняттям життя, містичними течіями епохи і богословськими пошуками, а також іконографія, засоби і прийоми, до яких художник звертався потім у наступних творах.

Зображення Христа – безжально гротескно, експресивно. Його тіло зламано в борошні. Емоційну міць образу надають яскраві тони в одязі майбутніх. Серед відомих творів художника – “Розп’яття” з Таубербишофсгеймского вівтаря.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Мале Розп’яття – Матіса Грюневальда.