Мама – Аркадій Пластов

Мама   Аркадій Пластов

Самий рідний і дорогий в світі людина – це мама. Скільки б років вам вже не було і де би ви самі були мама завжди думає і дбає про вас. Материнство – це дуже важка праця, яка приносить кожній жінці невимовну радість. Саме це почуття ми можемо спостерігати на картині Аркадія Пластова “Мама”.

Ми бачимо жінку, яка хоче погодувати немовля. Вона сидить на ліжку. Однією рукою вона підтягла до себе колиска з малюком, а інший дістала груди і приготувалася до годівлі. Поряд стоїть ще одна дитина. Дівчинка вже більш доросла. Вона допомагає мамі притримувати колиску, а в іншій руці тримає плюшевого ведмедика. Напевно, це її улюблена іграшка, з якої вона завжди грає. І мама, і дочка одягнені в білі сукні. Вони дуже світлі і чисті. Можливо, цим автор хотів ще раз підкреслити урочистість материнства.

За жінкою видніється гора яскраво-червоних подушок. У селян це свідчення хорошої не злиденне життя. А ще червоний колір – це колір любові. Таким чином, автор показав безмежність материнської любові до дітей. Ліжко також прикрашена прорізній вишивкою. На ній лежить синє ковдру і пляшечка з молоком. На стіні висить картина, а підвіконня прикрашає гілочка горобини. Вся кімната дуже світла і яскрава. Немає жодної печалі і смутку. Тільки ніжність і любов.

Скільки років вже минуло з часу написання картини… В наш час вже немає ліжок з залізними боками. Колискової підвішеною до стелі. Навіть подушки так ніхто не складає, хіба, що старенькі бабусі в селі. Але саме материнство незмінно. Який би ні був час, мама завжди залишається мамою. Найулюбленішою і рідний. Тим людиною, яка завжди знайде час для нас.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)