Мандрівні гімнасти – Пабло Пікассо

Мандрівні гімнасти   Пабло Пікассо

Це одне з найвідоміших полотен “блакитного” періоду. Фігури, що сидять за столиком кафе арлекіна і його подруги утворюють компактну групу, але цей композиційний прийом в даному випадку покликаний не зблизити персонажі, а підкреслити самотність кожного.

Дивиться на глядача обличчя жінки зі скорботно опущеними кутами рота і зупиненим поглядом сумних очей, вишуканий і загадковий профіль чоловіка одночасно життєві і вневременни, нагадують маски. Всі зображення відрізняється закінченістю і чіткістю ієрогліфічного знака. У зовнішності персонажів підкреслені витонченість і нервове напруження, передані енергійними вигинами ліній.

У композиції є елемент нестійкості – фігури як би сповзають у кут картини. Перед нами не просто знедолені бідняки, але саме бродячі комедіанти, богема, люди мистецтва, чиє життя у своїй духовній суті протистоїть буржуазній стабільності і добробуту.

Цей твір – одна з найяскравіших серед робіт “блакитного” періоду. Домінуючі сині і блакитні тони доповнені яскравими золотисто-оранжевими, червоними, теракотовими та зеленими.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Мандрівні гімнасти – Пабло Пікассо.