Мандрівник – Василь Перов

Мандрівник   Василь Перов

Мандрівник на Русі – втілення біблійних “жебраків духом”, яким обіцяно “Царство Небесне”. До людей цієї породи завжди ставилися з повагою, деяким навіть страхом. Після реформи 1861 року, подібних мандрівників стало дуже багато. Серед них були ті, хто обирав повну свободу, навіть при абсолютній убогості.

З картини дивиться старий до старої, залатаній одязі, постолах. У нього В руках посох, а за спиною речовий мішок з усім його майном. Відразу кидається в очі, що окладиста сива борода доглянута, волосся акуратно причесані. Одяг, нехай і сильно поношений, але чиста. Погляд героя сповнений гідності, мудрості і безпросвітної печалі. А поза говорить про його незалежності і впевненості в собі, незважаючи ні на що.

Художник особливу увагу приділив і рук свого героя. За плечима героя видно довга і важка життя, яка не принесла йому щастя, достатку, радості. Але прагнення насолодитися свободою і бути залежним тільки від самого себе, пересилила всі спокуси матеріального порядку. Художник вибирає темний, нейтральний фон, що дозволяє глядачеві зосередитися на постаті героя, його дивовижному погляді.

Відомо, що майстер писав портрет зі старого, в житті якого він хотів взяти участь, влаштувати його в притулок. Майстер був вражений, коли мандрівник, ображений одним з власників притулку, відмовився оселитися в ньому і вважав за краще і далі тягти нелегке існування і перебиватися випадковими заробітками.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Мандрівник – Василь Перов.