Маргарита Гаше в саду – Вінсент Ван Гог

Маргарита Гаше в саду   Вінсент Ван Гог

Картину “Маргарита Гаше в саду” Ван Гог написав у 1890 році в Овере. На ній він зобразив дочку свого друга доктора Гаше, який захоплювався мистецтвом і був знайомий з багатьма художниками. В будинку Гаше Ван Гог був частим гостем, за весь час перебування в Овере він створив два портрета самого доктора і кілька робіт з зображенням його дочки.

Маргарита Гаше прожила все своє життя в будинку батька. На цій картині Ван Гог зобразив її в своєму саду, серед густих заростей чагарників і квітів. Картина відрізняється пастельній кольоровій гамі і урівноваженою композицією. Дівчина стоїть посеред саду, спокійно споглядаючи гілку у себе в руці. Білий колір її плаття – символ чистоти – перегукується з цятками білих квітів, якими усипана зарослий сад.

Колорит картини будується на поєднанні світлих тонів зеленого і блакитного відтінків. Лише кілька колірних акцентів виділяються на загальному тлі: червоні дахи, діжки з квітами і жовті волосся Маргарити. Темні дерева зліва на дальньому плані картини обмежують простір, створюючи відчуття затишку.

Картина наповнена настроєм спокою і умиротворення. Виконана в площинному форматі, великими залитими ділянками, вона близька за стилем японського живопису. У той же час, в ній легко впізнається художній почерк Ван Гога, в Оверский період відрізнявся нерівністю ліній і мазків. Цю роботу Ван Гог подарував доктор Гаше.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)