Марія Лещинська, королева Франції, дружина Людовика XV – Луї Токке

Марія Лещинська, королева Франції, дружина Людовика XV   Луї Токке

Луї Токке увійшов в історію мистецтва як блискучий майстер парадного портрета. В його творах з тонко окресленої композицією характеристика моделі часом ховається за декоративним прикрашенням, пильною увагою художника до костюму, його деталей.

При цьому портрети Токке завжди відрізняє ясний малюнок, і художник завжди безпомилково ефектно подає свою модель. Незважаючи на французьке походження, засвоєну в Парижі у Бертена і Нат-тє школу, мистецтво Токке носить загальноєвропейський характер.

Портрет Марії Лещинської, королеви Франції, був виконаний художником в ранній період його творчості, коли він, працюючи при Дворі Людовіка XV, знайшов популярність і славу, завдяки яким відправився до російського Двору Єлизавети Петрівни. Тут він з тріумфом виконував портрети знатних осіб і самої імператриці.

Потім художника очікував Копенгаген і знову Париж, куди він повернувся в 1759, але незабаром залишив заняття живописом. Інші відомі твори: “Мадам д’анже, дружина генерала Франсуа Бальтазара д’анже Дюфэ”. 1753. Лувр, Париж; “Портрет мадам Дуайген”. Музей Карнавалі, Париж; “Портрет графині Е. А. Головкиной”. 1757. Ермітаж, Санкт-Петербург.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Марія Лещинська, королева Франції, дружина Людовика XV – Луї Токке.