Марія Магдалина – Бартоломе Естебан Мурільйо

Марія Магдалина   Бартоломе Естебан Мурільйо

До образів святих Мурільйо доводилося звертатися па протязі всього свого творчого шляху. Внизу відтворена щодо рання робота майстра “Марія Магдалина”, далі – пізніше “Мучеництво апостола Андрія.” , закінчене майстром незадовго до смерті. Ці картини разюче відрізняються один від одного. І справа тут навіть не стільки в мальовничих особливості, а в самому розкритті теми.

Пізні релігійні картини Мурільйо зі святими набагато більш драматичні, ніж його ж подібні полотна 1640-х, 1650-х, початку 1660-х років. Так, у “Мучеництво святого Андрія” драматизм нав’язується самою ситуацією. Зауважимо, однак, що молодий Мурільйо великої любові до подібних ситуацій не мав. Він вважав за краще зображати бачення або ж діяння святих. У 1670-х роках він береться за абсолютно нові, не характерні для себе сюжети.

Крім наведеного тут “Мучеництва святого Андрія” можна назвати такі роботи, як “Бичування Христа”, “Розп’яття”, “Святий Франциск, який обіймає Христа”. Але навіть і в більш “мирних композиціях” або ж “Милосердя Єлизавети Угорської” з’являються стримано-трагічні ноти, як і раніше Мурилъо, який зав’язував бантик у волоссі ангела, аж ніяк не властиві.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Марія Магдалина – Бартоломе Естебан Мурільйо.