Марія Магдалина – Ян ван Скорел

Марія Магдалина   Ян ван Скорел

В історію нідерландського мистецтва Ян ван Скорел увійшов як один з найбільших представників романтизму. Заняття живописом він умів поєднувати із заняттями наукою, вивченням старожитностей. В юності Скорел готувався стати священиком і отримав хороше гуманістичне освіта. Він навчався живопису в рідному Алкмаре у К. Бойса і в Амстердамі у Корнеліса.

Скорел багато подорожував по Німеччині, де відвідав у Нюрнберзі Дюрера, а також з Швейцарії, Італії, здійснив паломництво до Палестини. Під час перебування в Римі в 1522-1524 художник навчався на зразках Мікеланджело і Рафаеля. У 1522-1524 Скорел служив охоронцем папської колекції старожитностей, а в 1524 – каноніком у церкві в Утрехті.

У творах художника знайшли відображення творчі досягнення венеціанців, розроблені ними колористичні рішення, принципи композиційної побудови і трактування сюжетів римської школи, художнє розуміння і осмислення явищ, характерні для нідерландського мистецтва. Не випадково тому “Марію Магдалину” Скорела називають “Північної Моною Лізою”. Інші відомі твори: “Портрет Агати ван Схонховен”. 1529. Галерея Доріа-Памфілі, Рим; “Члени братства Святої Землі”. 1527-1529. Музей Ф. Халса, Харлем.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)