Марія Медічі – королева Франції – Пітер Рубенс

Марія Медічі   королева Франції   Пітер Рубенс

Художник писав королеву, як стверджують мистецтвознавці, з навмисним перебільшенням її краси і жіночності. Вольові риси особи пензель художника згладила, перетворивши їх незграбність і вікові зміни. Досить велика постать Марії написана в рамках холщевого полотна, вона практично випадає за межі картини. Її образ, немов гора, вражає величчю і масою.

Додатковий обсяг жіночому тілу додало пишну сукню і, не менш величезний, комір. Зовнішність Марії Медичі здається знайомою і “рідний” з тієї причини, що вибілене кругле обличчя і повні щоки неодноразово зустрічалися сучасному обивателю в чиновницьких кабінетах. Незважаючи на штучно зроблену миловидність, королева сувора, погляд її вольовий, а розслаблені кисті рук просяться стиснути пальці в кулак. Шкіра королеви – крихкий фарфор, білизну тіла відтіняє похмурий оксамит сукні.

Через відсутність тіні на драпіровці фону силует жінки здається безформною плямою, занадто великий і похмурою. Королева має темно-русяве волосся, торкнуті сивиною, яку Рубенс вдало замаскував вохрою. Очі Марії Медичі довгастої форми, їх куточки опущені вниз, а погляд виділяє букет з втоми, сліз і мудрості. З прикрас художник вибрав скромну нитка перлів і сережки тендітної ювелірної роботи.

Образ королеви викликає трепет і благоговіння. Навіть скрашенная повнота жінка допомогою витончення кистей рук і пальців не здатна приховати її зовнішніх недоліків і замаскувати непривабливість форм з точки зору сучасних канонів краси. Автор постарався виконати портрет, об’єднавши разом єство натури і надуману привабливість. Робота Рубенса вважається не закінченою і, тим не менш, не втрачає своєї цінності та значущості для світового живопису. Аж до своєї смерті художник зберігав портрет Марії Медичі в стінах рідного будинку.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Марія Медічі – королева Франції – Пітер Рубенс.