Марія Медічі в образі Беллони – Пітер Рубенс

Марія Медічі в образі Беллони   Пітер Рубенс

Портрет пензля фламандського живописця Пітера Пауля Рубенса “Марія Медічі в образі Беллони”. Розмір портрета 276 x 149 см, полотно, олія. У 1621-1625 роках Рубенс приступив до створення циклу картин для французької королеви Марії Медічі. Спочатку ця серія картин призначалася для галереї в Люксембурзькому палаці в Парижі.

Ця серія повинна була стати парної серією до запланованого, але виконаним лише частково циклом картин про життя короля Генріха Четвертого. Королева Франції Марія Медічі, дружина Генріха IV, мати Людовика XIII, 1610-1614 роках була регентшею при малолітньому королі. По досягненні Людовіком повноліття продовжувала правити від його імені разом зі своїм фаворитом, маршалом д Анкром.

У 1617 д’анкра був убитий, а Марії Медичі довелося бігти. Марія Медічі двічі пробувала підняти повстання проти кардинала Рішельє, організовувала змови і врешті-решт назавжди була змушена залишити Францію. Беллона, у римській міфології богиня війни. Зображувалася з мечем або бичем, часто в центрі битви, на колісниці. Беллона також шанувалася і богинею підземного світу.

Її вважали матір’ю Марса, іноді годувальницею. З 458 року до нашої ери біля присвяченого Беллоні храмі проходили церемонії оголошення війни: голова жрецької колегії фециалов кидав списа на ділянку, символічно зображав ворожу країну. З 1 століття до нашої ери Беллона ототожнюють з Ма і культ її приймає оргиастический характер.

З цього часу римським громадянам офіційно забороняється приймати в ньому участь, і служителі войовничої богині набираються з іноземцев. Жерці Беллони носили чорні одягу та ковпаки, їх атрибутом була подвійна сокира. Разом з іншими східними культами культ Беллони-Ма особливо поширився по всій римській імперії до 3 століття нашої ери.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Марія Медічі в образі Беллони – Пітер Рубенс.