Марія з немовлям – Андреа Превитали

Марія з немовлям   Андреа Превитали

Придбана з колекції Естерхазі в 1870 році. Виставлялася в 1968 році на виставці “Венеціанська живопис XV-XVIII століть” у Варшаві, Празі, Дрездені та Будапешті. Превитали був учнем Джованні Белліні. Перші його самостійні роботи, що дійшли до нас, були створені на рубежі XV і XVI століть.

На будапештській картині, крім впливу його вчителя, відчувається вплив Чими да Конельяно. Самостійними у Превитали є, головним чином, фарби; колорит його картини сильний, динамічний. До 1512 року Превитали працював у Венеції, потім в Бергамо. Будапештська картина належить до його венеціанського періоду.

Одне його твір, що знаходиться в Бергамського галереї, дуже близькі за стилем нашій картині. Превитали не був корінним венеціанцем, про що свідчить детальне зображення заднього плану, що відбиває вплив північного ренесансу, що саме по собі цінне. Споруди, зображені в його пейзажах на задньому плані, – типові ломбардские будівлі з аркадами. Зображення двох видів пейзажу – посилання на Біблію, символи Старого і Нового завітів.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Марія з немовлям – Андреа Превитали.