Марія з немовлям, Іоанном Хрестителем і святим Єронімом – Альвізе Виварини

Марія з немовлям, Іоанном Хрестителем і святим Єронімом   Альвізе Виварини

На листку паперу, зображеному зліва, була підроблена свого часу підпис Джованні Белліні, після видалення якої проступили оригінальна підпис і дата – 1496.

З давніх пір цю картину вважали витвором самого молодого Виварини, а саме Альвізе. Виконавши аналіз картини, Паллуккини вперше вказав, наскільки художній рівень виконання двох бокових фігур нижче рівня виконання самої мадонни, і висловив припущення, що ці фігури написані ким-небудь з учнів майстерні Виварини. Дійсно, точна деталізація, з якої зображена Марія, відсутня в зображенні бічних фігур, більш того, впадає в очі неправильний малюнок рук Ієроніма.

Альвізе був сином Антоніо Виварини і учнем свого дядька Бартоломмео Виварини. Вплив останнього відчувається в ранніх творах Альвізе. Пізніше на Альвізе сильно впливав Антонелло да Мессіна, про що свідчать округлені прості форми зображення на будапештській картині. У творах Альвізе протягом всього його творчості виявляється певна розбіжність з пануючих у Венеції стилем Белліні, стає все більш м’яким і мальовничим. Але колорит і фарби творів Альвізе Виварини вказують, що це його прагнення, якщо і було свідомим, не мало належного успіху.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Марія з немовлям, Іоанном Хрестителем і святим Єронімом – Альвізе Виварини.