Марія з немовлям на троні – Антоніо Виварини

Марія з немовлям на троні   Антоніо Виварини

Надійшла зі спадку графа Яноша Палффі, з його Пожоньского палацу, в 1912 році. Попри незаперечну художню цінність цієї картини до цих пір не вдалося визначити її автора, хоча за стилем вона безсумнівно близька відомого представника муранской школи – Антоніо Виварини. Ймовірно, картина є роботою одного з найкращих учнів, які працювали в майстерні Виварини.

Багатий малюнок броката на сукні мадонни, дуже пластична, детальна, трохи тверда ліплення особи, а також деякі інші деталі свідчать про те, що художник перебував під впливом і інших майстрів, певною мірою – Джамбоно, але в більшій мірі – Бартоломмео Виварини. Цей змішаний характер живопису є причиною невпевненості у встановленні авторства картини.

Спочатку дослідники вважали її автором самого Антоніо Виварини, потім – кого-небудь з його майстерні, наприклад Джованні д”Алеманью або Бартоломмео Виварини. Виникло припущення, що будапештська картина є спільною роботою цих трьох майстрів.

Деякий час Беренсон приписував її художник Антоніо да Негропонте, у якого відомо лише один твір. Але пізніше Беренсон відмовився від цього припущення. Рання творчість Бартоломмео Виварини дуже схоже на творчість його старшого брата; його надзвичайно індивідуальний стиль теж не міг виникнути з дня на день, і його перші твори могли бути схожими на нашу картину. Ймовірно, вона була центральною частиною стулчастого вівтаря, що складається з кількох дощок. Безсумнівно, цей же майстер написав і “Мадонну” у вівтарі церкви Санта Марія делла Колона в Рутильоне.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)