Марія з немовлям, святим Франциском Ассизским, Святий та Донатором – Вінченцо Катена

Марія з немовлям, святим Франциском Ассизским, Святий та Донатором   Вінченцо Катена

Всупереч тому, що ця картина дещо пізніша, ніж попередня, її композиції все ще відчувається вплив Белліні. Від свого вчителі Катена перейняв манеру зображення прекрасної жіночої фігури святої, притому майже без змін; це свідчить про те, що вона дуже подобалася йому.

Зміна стилю, що спостерігається в цій картині за порівняно з попередньою, відображає не стільки зміна стилю Катени, скільки розвиток у творчості Белліні. Більш глибокий колорит, численні відтінки пояснюються вже появою Джорджоне, впливу якого не уникнув і старий вчитель Катени.

Поступово техніка рисувальника змінюється технікою живопису. Постановка донатора в профіль, манера його зображення є прийомами, характерними для кватроченто. Замість більш важкого зображення напівпрофіль Катена обирає легше зображуваний профіль, який дає більше можливостей підкреслити характер людини.

Найбільш вдалою частиною картини можна назвати фігуру донатора. Катена мав хороший очей портретиста, що підтверджується і більше пізніми його портретами, на яких зазвичай відчувається сильне німецький вплив. У нижній і верхній частинах картини є значні додавання, так, наприклад, руки донатора дописано пізніше.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Марія з немовлям, святим Франциском Ассизским, Святий та Донатором – Вінченцо Катена.