Марія з тілом Христа – Джан Спанцотти

Марія з тілом Христа   Джан Спанцотти

Надійшла зі спадку графа Яноша Палффі, з його Пожоньского палацу, в 1912 році; граф вивіз її з Німеччини в 1904 році. Спанцотти працював у Касале, Верчелли і його околицях, ас 1511 року був придворним художником герцогів савойських.

Таким чином, область його діяльності в основному збігається зі сферою діяльності французьких майстрів. На цій картині Спанцотти, одяг, типи осіб, орнаментика заднього плану, тип композиції представляють готичне мистецтво. Іншого такого консервативного твору у творчості Спанцотти немає.

Відомі ще три варіанти цієї композиції. Будапештську картину вважають самої пізньої серед них, ймовірно, тому, що своєю архаизацией і французьким смаком вона відрізняється від більш ранніх характерних творів майстра.

І все-таки нам здається, що ця картина не є таким пізнім твором, тому що за своїм духом і деяким деталям вона дуже близька до триптиху, створеному у 1480-ті роки і зберігається в Туринської галереї, а також тому, що в манері листи раннього Спанцотти сильно відчувається рисувальник, що легко помітити на його будапештської картині. У своїх пізніших творах він стає все більш живописцем. Чорна фарба на плащі Марії настільки зіпсована, що в деяких місцях помітні лише її сліди.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)