Маркіза Бригіта Спінола Доріа – Пітер Рубенс

Маркіза Бригіта Спінола Доріа   Пітер Рубенс

Портрет пензля фламандського художника Пітера Пауля Рубенса “Маркіза Бригіта Спінола Доріа”. Розмір портрета 152 x 99 см, полотно, олія. Доріа – генуезький дворянський рід. Користуючись заступництвом Гогенштауфенів, Доріа разом зі Спінола взяли верх над Фієскі і Грімальді і майже необмежено панували в Генуї в XIII і початку XIV століттях.

Послідувала потім боротьба між родинами Доріа і Спінола позбавила клан Доріа головній ролі в державі. Тим не менш Доріа постійно стояли на чолі генуезьких морських сил, давши зі свого середовища морських героїв XIV, XV і XVI століть. У XVI столітті при Андреа Доріа могутність і слава роду Доріа досягли свого апогею. Величезні володіння Андреа дісталися його внучатному племіннику Джованні Андреа, від якого ведуть своє походження нині існуючі лінії роду Доріа.

Джованні Андреа Доріа, батько Бригіти Спінола Доріа, отримав у 1556 році верховне командування над перебували на службі Філіпа II генуезьким флотом і розбив корсара Драгута. У 1560 Доріа вів облогу Тріполі; в 1564 році здобув велику перемогу при Корсиці; в 1570 начальствував над іспанським флотом, відправленим на допомогу венеціанцям проти турків, і своїм зволіканням став причиною втрати острова Кіпру.

Амброзіо Спінола – чоловік Бригіти Спінола Доріа, іспанський генерал. У 1602-1604 роках Спінола на чолі їм самим навербованного загону в 9000 чоловік підтримував ерцгерцога Альбрехта австрійського при облозі Остенде. Призначений в 1605 році головнокомандувачем іспанських військ, Спінола успішно боровся з Моріцом Оранським. У 1620 році покликаний на допомогу імператору Фердинанду II проти протестантських князів у Німеччині Спінола зайняв кілька міст в Пфальці.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Маркіза Бригіта Спінола Доріа – Пітер Рубенс.