Маркіза де Помпадур – Франсуа Буше

Маркіза де Помпадур   Франсуа Буше

Жанна-Антуанетта Пуассон – офіційна фаворитка короля Людовика XV. Протягом 20 років мала величезний вплив на державні справи, протегувала наукам і мистецтвам. Дівчинка отримала гарну освіту, належне дружині аристократа, знала музику, малювала, співала, грала на сцені, музикувала. Відрізнялася красою і розумом. З нею шукав знайомства сам Вольтер. Дівчина вийшла заміж за Шарля Гійома, власника маєтку Этиоль поблизу Парижа.

Жанна мала легкий характер, товариська вдача і, незважаючи на заміжжя, весело проводила багато часу в суспільстві блискучою молоді. Банкір Жозеф Парі, бажаючи вислужитися перед королем, представив йому Жанну Пуассона. На балу з нагоди одруження дофіна всі одягли костюми тисових дерев. Сам король був у масці, а Жанна-Антуанетта прибула в костюмі богині полювання. Знайомство відбулося і незабаром мадам д, Этиоль стала офіційною і улюбленої фавориткою короля Людовіка XV.

У Версалі їй надали кілька кімнат, з’єднаних між собою потаємний сходами з королівськими покоями. Потім король подарував їй садибу Помпадур разом з титулом маркізи. Чоловік дав їй з дозволу церкви розлучення. З тих пір король обдаровував свою маркізу замками, маєтками, коштовностями – двору новоявлена маркіза обходилася дорого. Дружина короля зовсім віддалилася від справ і з спальні короля. А розумна й освічена маркіза де Помпадур активно вникала в усі державні справи, часто на них впливала і багато з них виконувалися за її рішенням. Померла вона в 42 роки, імовірно від раку легені.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Маркіза де Помпадур – Франсуа Буше.