Марс і Венера, або Парнас – Андреа Мантенья

Марс і Венера, або Парнас   Андреа Мантенья

Закоханість Андреа Мантеньї в мистецтво античності ідеально підходила для смаків і вченості Ізабелли д”Есте. Коли вона виходила заміж, дід її нареченого – Лодовіко Гонзага, при дворі якого працював у той час художник, зробив замовлення на оформлення однієї з кімнат мантуанского палацу, служила місцем зберігання скарбів. Тепер ця кімната призначалася для кабінету Ізабелли. Єдиним її побажанням був вибір античного сюжету з символічним значенням.

Живопис на міфологічні сюжети в ту пору дуже рідко ставала предметом картинного втілення. Тим цікавіше для художника був це замовлення, дозволив йому звернутися до настільки улюбленим античним персонажам. Тема Марса і Венери, обрана художником, дуже сподобалася Ізабеллі.

Зустріч героїв відбувається біля піднятого на кам’яний п’єдестал ложа на тлі відкритого пейзажу; зображення Меркурія і Пегаса натякають на день весілля Ізабелли в лютому 1490 року, коли однойменні небесні світила, Марс і Венера, швидше за все, повинні були символізувати нареченого і наречену. Марс, як відомо, – бог війни римського пантеону, а наречений був воїном. Ну, а наречена, звичайно, повинна була втілювати любов і красу, чиєю богинею була Венера. До цього можна додати, що Ізабелла була визнаною красунею свого часу, її портрети писали багато художників.

В число учасників дії входять також Аполлон, що грає на лірі, весело танцює під його музику танок муз, Амур і знехтуваний Плутон у своєму підземному царстві. Вся картина пройнята відчуттям безтурботної радості буття і кілька фривольного відносини до життя. Вона вступила в Лувр в 1801 році.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Марс і Венера, або Парнас – Андреа Мантенья.