Маскарад при Людовіку XV – Олександр Бенуа

Маскарад при Людовіку XV   Олександр Бенуа

З глибокої давнини в країнах Західної Європи любили влаштовувати маскаради з масками, з костюмами. У Франції любов до маскарадам, до перевдягань, танців і гулянь була особливо велика. Найбільшою пишнотою і вигадкою відрізнялися маскаради в епоху Людовика XIV.

Король віддавав перевагу вбрання Аполлона або Юпітера. Це були стилізовані під античність, важкі парчеві вбрання, неодмінно з короною. А ось Людовік XV не визнавав палацових свят – його невідворотно вабили публічні маскаради, які влаштовувалися на площах або в Ратуші. Будівлі, площі багато иллюминировались, створюючи особливо святковий настрій.

Людовик XV обожнював вбратися звичайним городянином і весь вечір увивався за спідницею який-небудь покоївки в наряді Клеопатри. Одного разу якась хитромудра красуня в 1745 році влаштувала на короля справжню “полювання” саме на такому маскараді. Вона була одягнена в костюм богині Діани з рожевого шовку, засіяного трояндами.

Полювання була успішною – це була мадам де Помпадур. І вона так зацікавила короля, що стала його фавориткою на довгі роки і практично правила разом з ним.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Маскарад при Людовіку XV – Олександр Бенуа.