Мати партизана – Сергій Герасимов

Мати партизана   Сергій Герасимов

Безприкладний героїзм радянських людей, що проявляється на кожному кроці – на полі бою в тилу ворога, в партизанських загонах, стає однією з ведучих тим в радянській живопису цих років. Центральна постать картини Герасимова “Мати партизана”- радянська жінка. Її не можуть залякати фашистські нелюди. За нею стоїть рідна земля, опалена і осквернену ворогами, але не зломлена, не скорена.

Велику силу народного гніву випробували на собі громили фашистські. Жалюгідним здається німецький офіцер у порівнянні з простою російською жінкою-селянкою, зображеної на тлі димного згарища. Її особа зберігає сувору друк великого страждання, але це страждання гордого і сильного чоловіка. За контрастом з яскравим, по-своєму символічним образом матері образ гітлерівця позбавлений вираженої індивідуальної характеристики. Його велика постать погойдується на кривих ногах, а повелевающий жест точно повисає в повітрі.

Художник підкреслив низький лоб і важку щелепу фашиста, чого ще яскравіше виступає щось тварина, звірине в його зовнішності. Крупним планом Герасимов дає фігури матері і фашиста, і лише в самих загальних рисах окреслює інших персонажів.

В епізоді драматичного зіткнення жінки-патріотки і загарбника художник показав властиві радянським людям мужність, стійкість у боротьбі, народжені твердою вірою в неминучість перемоги світла і розуму над варварством, темрявою і мракобіссям. “Мати партизана” – епічне монументальний твір, сповнений великої сили художнього впливу. У 1958 році картина експонувалася на Міжнародній виставці в Брюсселі і була нагороджена золотою медаллю.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Мати партизана – Сергій Герасимов.