Матір Світу – Микола Реріх

Матір Світу   Микола Реріх

Картина “Матір Світу”. Ми бачимо Матір Світу за рікою Життя, що відокремлює світ невидимий від видимого. Покривало – плат, закриває дві третини обличчя. Краєвид внизу – підходи до Обителі Світла через Гімалаї. У просторі – зірки у вигляді фігурок Вчителів, що відбудуться у молитовному поклонінні, прийнятому на Сході.

Матір Світу – носителька сокровенного знання. Ми бачимо Матір Світу і два блискучих Німба над головою – прояв Вищого Світу, повний овал – прояв різних сфер Вищого світу. Сяючі колу Матері Світу виткані сяйвом вогнів. Німби срібного кольору як символ синтезу променів. Ми бачимо різні градації світної матерії. Найбільшу чистоту світіння – в області голови. Наступний овал – сяйво більш ущільнена. В колах – небесні синьо-блакитні тони з деяким відтінком лілового. Німби оточені хвилями світла: фіолетового, бузкового, блакитного, синього…

Вбрання Матері Світу. Прекрасна сріблясто-блакитна тканина Її загального покривала прикрашена рослинним і тваринним орнаментом. Матір Світу саме життя і дає життя рослинного, тваринного світу, стихійним силам: птаха Сирин – таємничі і чарівні птахи радості. Прекрасні складки Її одягу, кант її шати говорить про досконалість форми. Покривало огортає всю Її постать. Все говорить про гармонії. І ми одночасно відчуваємо силу, міць і в теж час витонченість, витонченість.

Витончені кисті рук звернені долонями до людства, до всього Світобудови, нагадуючи форму серця, що складається з двох половинок, серце з вічно ллється, невичерпної, творчою любов’ю. Це як би і символ чаші – посудини накопичень кристалів духу. На області сонячного сплетення ми бачимо квітка розквітаюча – як би символ Вогняного світу в області енергетичного центру. В області шиї – декоративно оформлений подвійний оберіг. Зап’ястя рук захищені манжетами – облямовані.

Ріка життя перед Матір’ю Світу: води простору, води життя, переддень етапу просування. Води – синьо-блакитного кольору – між Вищим світом і світом Астральним, тісно пов’язаних із Земним. Астральний – як відблиск Вищого зі світом думки і нижчими шарами емоцій і пристрастей. У скриньці Матері Світу – кристали життя, претворенние духовної матерією, і всі ці накопичені багатства – для всіх людей.

Матір Світу сидить на сувої матерії – міцна тканина праці Матері Світу, міцна вища тканина. Сувій – нитки пряжі свити найвищою міцності. Вона може дати матерію, яка дає політ свідомості. Цей сувій найтоншої тканини з світлоносної пряжі Матері Світу, сувій матерії, – безмежний. Людині так важко сприйняти цю найтоншу матерію! Так важко в цьому щільному, світі! Краї сувою матерії прикрашені знаками хреста.

Чарівне сяйво ллється від Матері Світу в космічну безмежність. Над її головою виблискує діамантовий німб, а нижче такі ж блискучі дуги уклали в собі простір від верху першого кола до колін. Навколо всій її постаті випромінює фіолетовий овал і розходяться ореоли блакитного, синього і ультрамаринового. Найбільшого апогею інтенсивність світла досягає в покриві на голові Матері Світу. Тут вже сяйво не розріджений, а ущільнена до відчутних меж. Яскраві відблиски на складках одягу у плечей підсвічують абрис фігури і відображаються м’якими дробовими рефлексами на колінах, замикаючи великий білий круг аури.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)