Мей Белфорт – Анрі де Тулуз-Лотрек

Мей Белфорт   Анрі де Тулуз Лотрек

На початку 1895 року Лотрек привів у “Айріш енд амерікен бар” двох нових відвідувачок – англійську танцівницю Мей Мілтон, близьку подругу Джейн Авріль, і ірландську співачку Мей Белфорт.

Одного разу Лотрек забрів в кафешантан “Декадан” на вулиці Фонтен, і побачив на сцені Мей Белфорт. Одягнена за модою, у довге однокольорове плаття з короткими рукавами, обшитими пишними мереживними оборками, з чепчиком, зав’язаним під підборіддям, вона зображала маленьку дівчинку. Тримаючи на руках кошеня, вона солоденьким дитячим голоском, сюсюкаючи, співала:

У мене є маленьке кошеня, І я так люблю, так люблю…

“Я взяв її під свій захист”, – розповідав Лотрек.

У цієї болючої дівчата з неприродно рожевими століттями були дивні смаки. Її целомудренное личко і ангельський вигляд були оманливі. Її тягнуло до всього брудного, омерзительному. Вона любила жаб, крабів, змій, скорпіонів.

Її сумнівне чарівність приваблювало Лотрека. Художник був дивно послужливий з цим порочним псевдоребенком, з цієї “орхідеєю” як він її охрестив. Одного разу в своїй майстерні Лотрек спробував її поцілувати. Мей Белфорт в жаху втекла від художника пахло часником.

Вона не стала його коханкою, але погодилася позувати йому. Лотрек написав п’ять її портретів, зробив кілька літографій і до початку виступів співачки в “Пті казино” виконав для неї афішу – чудовий твір в червоних тонах, яке “утворило світле і торжествуюче пляма на стінах Парижа”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Мей Белфорт – Анрі де Тулуз-Лотрек.