Мелеагр і Аталанта – Якоб Йорданс

Мелеагр і Аталанта   Якоб Йорданс

Картина фламандського художника Якоба Йорданса “Мелеагр і Аталанта”. Розмір картини 152 x 120 см, полотно, олія. Це твір відноситься до раннього періоду творчості живописця. У віці двадцяти – двадцяти п’яти років крім полотен релігійної тематики, Йорданс написав досить багато картин на відомі міфологічні сюжети.

Мелеагр, у міфології – герой Етолії, син каледонского царя Ойнея і Альфеи, чоловік Клеопатри. Коли Артеміда, розгнівана за те, що Ойней не приніс їй жертви, наслала на країну дикого вепра, Мелеагр зібрав славнозвісних мисливців Греції, за допомогою яких йому вдалося вбити вепра. Аталанта – аркадианка, дочка Язу і Клімени; оспівується у грецьких переказах, як славна мисливиця, майстерна у стрільбі з лука.

Аталанта була кинута своїм батьком, бажали сина, на гору Парфенион, вигодувана пастухами, які згодом повернули її батькам. Від стріл її пали центаври Роїк і Гилай, надумали її переслідувати. За одними переказами, Аталанта брала участь у поході аргонавтів, але за більш поширеним переказами – в полюванні за каледонский вепрами, якому вона завдала першу рану, за що Мелеагр підніс їй мисливський трофей – голову і шкуру вепра.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Мелеагр і Аталанта – Якоб Йорданс.