Меніни по Веласкесу – Пабло Пікассо

Меніни по Веласкесу   Пабло Пікассо

Робота “Меніни. По Веласкесу” – це своєрідна варіація на загальновідомий милий сюжет, варіація дуже смілива і вкрай оригінальна. Але спочатку повернемося до першоджерела…

Згадуючи найвідомішу картину Дієго Веласкеса “Меніни” або як її ще називають “Сім’я Філіпа IV” перед очима постає охайна гарна дівчинка – інфанта Маргарита в оточенні почту. Також на розум приходить і революційне нововведення в портретному жанрі – королівська пара зображена на полотні через відображення в дзеркалі. “Меніни” Веласкеса – це така сімейна пастораль августійших осіб.

Нічого подібного в картині Пікассо немає. На сьогоднішній день існує безліч пояснень тих чи інших фахівців від мистецтва, які прагнуть пояснити картину Пікассо, великого новатора і великого оригіналу. Правда полягає в тому, що єдиної думки, про сенс написаного немає, а все інше – це суперечки і міркування.

Над картиною автор працював понад 4 місяців і створив цілу серію варіантів цього сюжету, експериментуючи і перетворюючи відомий сюжет. На полотні можна роздивитися майже всіх героїв з картини Веласкеса – Маргариту, придворних фрейлін, карликів, гофмаршала двору і навіть пса. Пікассо навмисно протиставив реалістичну манеру оригіналу своєю стилістикою пластичних символів.

Картина Пікассо – це трансформація простору шляхом перетворення елементів в геометричні фігури, які створюють вже іншу реальність.

Дослідники стверджують, що кожен образ у картині Пікассо було розглянуто з двох прямо протилежних сторін – сторін добра і зла. Так, наприклад, два персонажа в правому нижньому кутку картини, які на перший погляд здаються незавершеними, – це собака і хлопчик Николасито. З одного боку, вони можуть символізувати агресію і злість, а з іншого боку, в собаці можна розглянути біле невинне істота, а у хлопчика – дитинство і безпосередність.

Картина Пікассо “Меніни” – це непросто складна, філософська і спірна робота з безліччю символічних значень, але і яскравий приклад того, як може перетворити відому роботу майстер, чиє мислення і бачення позбавлене бар’єрів, а фантазія підпорядкована тільки безмежної творчої свободи. Пікассо зумів створити абсолютно нову реальність, розкривати таємницю якої він цілком і повністю довірив глядачам.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Меніни по Веласкесу – Пабло Пікассо.