Меркурій і Аргус – Дієго Веласкес

Меркурій і Аргус   Дієго Веласкес

Сюжет з римської міфології. Юпітер був у розпачі – ось вже довгий час він не міг ні поговорити зі своєю коханою Іо, ні повернути їй людський вигляд. Тоді він попросив свого помічника врятувати Меркурія Іо.

Меркурій дізнався, що Юнона давно про все здогадалася і наказала свого друга Аргуса охороняти Іо. Тоді Меркурій захопив з собою кілька макових головок, прийшов до Аргусу і запропонував йому послухати казки, які Меркурій йому розповість, щоб скоротати час. Усім було відомо, що Меркурій відомий оповідач, і Аргус із задоволенням погодився. Меркурій став монотонно розповідати такі довгі казки, що Аргус незабаром став засипати і закрив половину зі своїх тисячі очей.

Продовжуючи говорити, Меркурій обережно витрусив маківки на голову велетня, і незабаром всі його очі закрилися – він поринув у сон. Тоді Меркурій взяв у руки меч і відсік голову Аргуса. Меркурій допоміг втекти Іо, рятуючи її від розгніваного Юнони. Іо втекла до Єгипту, перепливши через море. Тут Юпітер повернув їй людський вигляд, і вона народила йому сина Епафа – першого царя Єгипту і засновника Мемфіса. А Юнона гірко оплакувала смерть свого вірного друга Аргуса. Зібравши в корзину все його очі, вона прикріпила їх на хвости своїх улюблених птахів павичів, щоб вони завжди нагадували їй про відданому другові.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)