Метте Гоген у вечірній сукні – Поль Гоген

Метте Гоген у вечірній сукні   Поль Гоген

Потре дружини Метте-Софі Гоген, в дівоцтві Гад відноситься до раннього періоду творчості митця.

З молодою данкою Метте живописець знайомиться в будинку свого покровителя і близького друга матері Гюстова Арози. Саме завдяки Арозо Гоген отримує посаду біржового брокера і вирішує свої матеріальні питання.

У 1873 році Метте і Поль пов’язують себе узами шлюбу, і вже через рік на світ з’являється їхній первісток Еміль. Всього у подружжя буде п’ятеро дітей. Однак діти не змогли врятувати сім’ю, і до моменту виїзду Гогена в Полінезію вони були вже вільні один від одного.

Сьогодні важко сказати, що стало причиною розриву, матеріальні труднощі, що виникли із-за того, що Гоген залишив роботу, різниці характерів або просто вільна особистість художника-творця, яка не терпіла ніяких сковували його обмежень. Розлучилися подружжя погано, не зумівши зберегти дружніх відносин, так, що Метте навіть не вважала себе зобов’язаною повідомити колишньому чоловікові про смерть сина Кловіса в 1900 році.

Портрет Метте був написаний в 1884 році, коли до розставання було ще далеко. Ми бачимо зрілу жінку в красивому ошатному платті і з віялом у руках. Це заможний період життя Метте – Гоген працює брокером, і живопис не стала його основною і дуже мінливою статтею доходів.

Художник представив нам дружину майже в профіль, рис обличчя неможливо розглянути. Гостренький носик, білосніжна шкіра, густе волосся, зібране у високу зачіску – ось і все, що можна сказати про зовнішність мадам Гоген.

У стилістиці роботи можна помітити, що автор ще далекий від остаточного формування своєї манери. Скоріше ця робота носить класичну импрессионистическую спрямованість. Ще немає того колірного колориту, чіткої лінії, контури, статичність поз. Картина дихає спокоєм і милуванням. Як ніби ми разом з Гогеном спостерігаємо за прекрасною Метте, яка зацікавлено дивиться в бік, склавши руки в рукавичках, стискаючі кольоровий віяло.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Метте Гоген у вечірній сукні – Поль Гоген.