Микита Пустосвят. Суперечка про віру – Василь Перов

Микита Пустосвят. Суперечка про віру   Василь Перов

Так подія кінця 17 століття набула розголосу на весь світ. Сюжет, описаний живописцем, показує неготовність суспільства міняти свої усталені погляди, і навіть немає і натяку на вміння вести діалог. Здається, що інтереси, які порушені двома сторонами, загрожують спокою цілого суспільства. Тому і стоїть так завзято їх відстоювати. Кого ж написав художник? І який сенс він вклав у пози головних персонажів, і тих, хто їх оточує.

Мені сподобалася картина В. Р. Перова за те, що її можна довго і уважно розглядати. Тут зображено багато різних персонажів, вони зустрілися в битві за свої переконання. Видно, як автор висуває двох основних героїв цієї сцени, завдяки нехитрого прийому – освітлення. Княгиня Софія і Микита Пустосвят є найяскравішими постатями на полотні. І за життя вони виявилися тими, кого пам’ятає історія до наших днів. Картина спонукала мене заглянути в різні енциклопедії, щоб краще познайомитися з тією подією, яке відображене.

Було цікаво дізнатися, що ж відбулося в рік, коли молода двадцятип’ятирічна царівна прийшла до влади. І хоч поза Софії і говорить про впевненість і зарозумілості, але те, що послідувало після цієї зустрічі, показало весь її страх. На наступний день був страчений Пустосвят.

Перов спробував не передавати своїх симпатій, це помітно з того, як акуратно і точно виписаний портрет кожного, хто зображений на картині. Можна легко прочитати характер будь-якого з них. Але, при цьому, полотно виливає таку емоційну енергію, що у мене не вийшло просто подивитися, відійти і байдуже забути. Перед очима стоїть уже немолодий проповідник, який своїми словами сколихнув людей. Неймовірна сила його переконання привела з ним деяких його учнів, незважаючи на страх смерті. А ті, хто йому намагаються протистояти, відчуваючи за плечима підтримку владної цариці, гордовито, з зневагою себе ведуть.

Сила картини в точному описі подій і в тому, як тонко живописець відчув момент. Саме в той час, ніхто з персонажів, зображених на картині, не міг поводитися якось інакше. Чому так вражає цей твір.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Микита Пустосвят. Суперечка про віру – Василь Перов.