Микитка перший російський літун – Олександр Дейнека

Микитка перший російський літун   Олександр Дейнека

Художник писав картину на основі красива легенди про російською Ікара, пригнувшем з Распятской дзвіниці в Олександрівській слободі на очах Івана Грозного.

Дзвіниця – шедевр кам’яного шатрового зодчества 16 століття. Висока дзвіниця з шістьма дзвонами, далеко спостерігають звідти околиці. Люди всякого звання і стану прийшли подивитися на нову “царську потіху”. Всі дивляться вгору, на дзвіницю, звідки збирається Микитка “пригати з крилами”. Побачивши політ люди – хто дивиться злякано, хто закриває голову руками, хто в восхищениии від сміливості Микитки. Джерела стверджують, що “смерд Микита, боярського сина Лупатова холоп”, змайструвавши дерев’яні крила, обмазал їх воском, обвалял в пуха і “аки птиця”, полетів з Распятской дзвіниці. Політ виявився вдалим.

Перелетівши фортечну стіну, Микита приземлився на березі річки Сірої. А в царському указі про це сказано: “Людина не птах – крил не має, а коли хто вигадку бісівську до рук приставить, проти природи творить. І за се співдружність з нечистою силою відрубати вигадник голову. Тіло кинути свиням на съеденье, а вигадку після священної літургії вогнем спалити”.

Вчинок Микитки сміливий, він знав, що може загинути, але все ж за свої переконання боровся. Добре, що і зараз є такі люди, які як Микитка, не бояться відстоювати свої переконання і доводити правоту своєї справи.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Микитка перший російський літун – Олександр Дейнека.