Мілина в Сусаки – Утагава Хиросигэ

Мілина в Сусаки   Утагава Хиросигэ

Раніше Сінагава був невеликим портовим містечком. Але в період Едо Сінагава стала першою станцією на дорозі Токайдо. У часи Хиросигэ існував звичай проводжати відправляються в шлях по дорозі Токайдо, проїжджаючи разом з ними до станції Сінагава, де було прийнято влаштовувати прощальний бенкет. Тут було безліч готелів, ресторанів, розважальних закладів. У Сінагава процвітала торгівля, тут було безліч крамниць, можливо, це вплинуло на назву місцевості, адже слово “Сінагава” означає “Річка товарів”.

У гравюрі відкривається вид на затоку Едо. Праворуч видно край мілини Судсаки. Жили тут рибалки, їм було дозволено рибалити за умови, що вони будуть доставляти рибу до двору уряду бакуфу. На північній частині мілини перебувало святилише Сусаки-дзіндзя, присвячене Бендзайтен – богині води, однією із семи богів щастя. До нього через канал Мэгурогава був перекинутий міст Торимибаси, видимий в правому куті аркуша.

У лівій частині гравюри зображено знамените розважальний заклад “Додзо Сагами”. Темно-синя смуга проходить навколо мілини Сусаки, а не лише по одній її стороні, як було у перших варіантах. Білі вітрильники яскравіше виділяються на тлі блакитної воли затоки Едо. На світло-рожевому небі, близько квадратного картуша, видніється синя смужка хмари.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)