Милосердний самаритянин – Василь Суріков

Милосердний самаритянин   Василь Суріков

Законник Один устав, спокушуючи Його, сказав: Учителю! що мені робити, щоб успадкувати життя вічне? Він же йому відказав: що в законі написано? як читаєш? Він сказав: люби Господа Бога твого всім серцем твоїм, і всією душею твоєю, і всією силою твоєю, і всім розумінням твоїм, і ближнього твого, як самого себе.

Ісус сказав йому: правильно ти відповів; роби це, і будеш жити. Але він, бажаючи виправдати себе, сказав до Ісуса: а хто то мій ближній? На це сказав Ісус: “один чоловік ішов з Єрусалиму до Єрихону, і попався розбійникам, які зняли з нього одяг, побили його і пішли, залишивши його ледь живим.

З нагоди один священик ішов тою дорогою і, побачивши його, пройшов мимо. Так само й левит надійшов на те місце, поглянув, і теж проминув. Самарянин же один, проїжджаючи, знайшов на нього і, побачивши його, змилосердився і, підійшовши, перев’язав йому рани, виливаючи оливу та вино, й, посадивши його на свою скотину, привів його в гостинницю; а на інший день, від’їжджаючи, вийняв два денариї, дав гостинникові, та й сказав йому: подбай про нього; і якщо більше що витратиш, я, коли повернуся, віддам тобі. Хто з цих трьох на думку твою був ближній попався розбійникам? Він сказав: хто зробив милость йому. Тоді Ісус сказав йому: іди, і роби так і ти.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Милосердний самаритянин – Василь Суріков.