Місцевість Хібія в районі Сото-Сакурада від кварталу Ямасіта-ті – Утагава Хиросигэ

Місцевість Хібія в районі Сото Сакурада від кварталу Ямасіта ті   Утагава Хиросигэ

На передньому плані зображено берег кварталу Ямасіта, заселеного купцями і ремісниками. На іншому березі каналу в районі Сакурада розташовувалася місцевість Хібія в районі Сакурада з садибами дайме. Ці землі були насипними. Одна з найвідоміших садиб зображена Хиросигэ, це резиденція камиясики Мацудайра Хидзэн-але ками – правителів провінції Сага.

Червоні ворота маєтку дайме з охоронними будками свідчать про високе становище господаря. Перед воротами розташоване традиційна новорічна прикраса – сосни. Хиросигэ зображує новорічні забави городян: гру в волан, представлену в гравюрі розписними дощечками і воланом в небі, і ширяючими повітряними зміями. Це було одним з улюблених розваг та у кварталах простих городян, і в маєтках дайме.

Змії прикрашалися зображеннями самураїв, оскільки в небі розігрувалися повітряні битви. Один з таких боїв можна бачити на задньому плані. Хиросигэ використовує яскравий контраст зіставлення ближнього і дальнього планів. У пізньому варіанті гравюри художник використовує більш інтенсивні кольори пейзажу, обрамляючи краю каналу темно-синьою смугою. Таке колористичне рішення робить аркуш більш мальовничим і декоративним.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Місцевість Хібія в районі Сото-Сакурада від кварталу Ямасіта-ті – Утагава Хиросигэ.