Місцевість Хориэ і Нэкодзанэ – Утагава Хиросигэ

Місцевість Хориэ і Нэкодзанэ   Утагава Хиросигэ

В районі Гетоку, який був центром постачання Едо сіллю, було три села: Хориэ, Нэкодзанэ, Тодайдзима. По берегах річки Сакаигава, яка була притокою річки Эдогава, розташовувалися села Хориэ і Нэкодзанэ. Глядач може бачити їх в центрі аркуша. Ліворуч – село Хориэ, праворуч – Нэкодзанэ, їх з’єднує невеликий міст. Села знаходилися в низині біля затоки Едо і часто страждали від цунамі і повеней.

Нэкодзанэ знаходилася ближче до затоки і особливо сильно постраждала під час цунамі Эйнин 1293 року. Силами жителів села була побудована гребля, що знаходиться поряд з древнім святилищем Тоеукэ-дзін-дзя. Греблю зміцнили, посадивши на ній безліч сосен – власне, це і вплинуло на назву села. Слово “Нэкодзанэ” походить від фрази: “Нє-про коса-ну” – “Не переливаючись за коріння”. В обох селах процвітало рибальство. Рибу і морепродукти поставляли в Едо, особливою популярністю користувалися раковини бакагаи. Далеко, в глибині аркуша, біля берега затоки видно дві щогли човнів.

Зліва височіє білосніжна вершина Фудзі. Головним колірним відмінністю двох листів стає темно-синя, що переходить в майже чорний, смуга у верхній межі гравюри, що відноситься до більш пізнього виданню. Контури дерев виділяються темним силуетом на тлі світлої смуги туману на дальньому плані.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Місцевість Хориэ і Нэкодзанэ – Утагава Хиросигэ.