Місцевість Ямасіта у Уено – Утагава Хиросигэ

Місцевість Ямасіта у Уено   Утагава Хиросигэ

Місцевість, називана Ямасіта, знаходилася біля східного схилу гори Уено. Площа Уэноямасита спочатку була влаштована для запобігання пожежі. У гравюрі зображено дорога між рестораном Исэя і східним краєм насипу. Ця дорога проходила з півночі від храму Годзеоками і вела до площі. Там були чайні будинки, показували спектаклі, це було місце для відпочинку і розваг. Тут відбувалися вуличні вистави акробатів, канатоходців, танцюристів та артистів, переодягнених ченцями.

На півдні Уэноямасита також перебувало багато ресторанчиків, крамниць, і завжди було жваво і багатолюдно. Перед рестораном Исэя на прилавку викладено багато риби. Риба звисає та зі стелі. На другому поверсі гості ресторану їдять і милуються сакурою на горі Уэнояма. Зліва внизу – процесія жінок з однаковими парасольками, що прямують на гору Уэнояма милуватися сакурою.

Можливо, автором цієї гравюри був не Хиросигэ, а його учень Сигэнобу, оскільки лист був вийшов через місяць після смерті уславленого художника. Колористичні відмінності даних гравюр видно досить чітко. Небо набуває блакитне забарвлення у горизонту, глухі тони зелені стають свіжими. Квадратний картуш з зелено-жовтого перетворився в червоно-біло-синій.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Місцевість Ямасіта у Уено – Утагава Хиросигэ.