Мисливці на снігу – Пітер Брейгель

Мисливці на снігу   Пітер Брейгель

Це найкраща картина з циклу “Пори року”, написана маслом на дерев’яній дошці – ліричний твір, тонке, проникливе.

Перед нами – просторий, сліпуче прекрасний краєвид.

До самого далекого горизонту місцевість потопає в глибоких м’яких заметах, прорізаних дзеркалом льоду. По засніженому схилу крокують мисливці зі зграєю собак, вони повертаються з полювання додому, в село. Мисливці несуть гострі піки і ягдташи. За спиною у одного з них – вбита лисиця. Мисливці не пропадають, не розчиняються у величезному пейзажі. Їх великі фігури одягнені в грубі темні зелені і червоно-коричневі одягу, які на тлі білого снігу знаходять надзвичайно чіткі контури і стають величними. Сніг недавно випав: ноги мисливців провалюються і залишають глибокі сліди в снігу.

Зліва – трактир “У пастуха”. На вивісці зображений покровитель мисливців святий Губерт. Тут же група людей зайнята важливою справою: жінка ворушить багаття і згрібає золу, селянин підкидає у вогонь оберемок соломи. Поруч стоїть дитина, дивиться на вогонь і гріється. Тільки що тут коптили тушу кабана.

Над пагорбом і деревами, над будинками і рівниною, над людьми і горами – рівне світле зимове небо. Повітря здається нерухомим, неначе кришталевим.

В морозному повітрі застигли оголені дерева, їх темні стовбури стоять стрункою низкою. На голих гілках сидять ворони. Чорний птах здається застиглою на льоту. Немов чорний хрест, вона відзначає те місце на картині, де сходяться гори і небо.

Дивлячись з пагорба, бачимо: там – село, а вдалині, біля підніжжя гір, замок. Білий сніговий покрив не сховав, не вкрив різноманіття елементів в пейзажі. Рівнина прорізана рікою так, що чітко видно її різкі вигини. В замерзлій річці, струмках і ставках відбивається небо. Між ставками лежить тікає в далечінь дорога. Зліва, у горизонту, замерзле море, на його березі – місто з високою вежею церкви і занесеними снігом дахами. Біля берега – вмерзлі в лід човни і кораблі.

На ставках, скутих зеленуватим льодом, грають діти. Похмуре небо теж здається сірувато-зеленим.

Картина викликає у глядача відчуття свіжого зимового морозного повітря, відчуття бадьорості, свіжості і радості.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Мисливці на снігу – Пітер Брейгель.