Міст через Сену в Аньере – Вінсент Ван Гог

Міст через Сену в Аньере   Вінсент Ван Гог

Цю картину Ван Гог написав у 1887 році. На ній зображений один з мостів Сени, які надихали художника під час перебування в Парижі. Мости були частим мотивом у пейзажному творчості Ван Гога. Але на цій картині художник зосередив увагу не на самій споруді, а на грі приголомшливо яскравих відтінків, які набувають небувалу інтенсивність під палючим літнім сонцем.

Вся картина витримана в максимально насичених тонах, створюють атмосферу радості і захоплення сонячної природою. Дальній план тане в сонячному світлі, яким залиті будинку, міст і навіть, здається, сам небосхил. Перисті хмари ніби світяться від сонця, надаючи неба глибину. Воно займає більшу частину картини, а горизонт і удалечінь міст як ніби розчиняються в ньому.

В тіньовій частині пейзажу колір також не втрачає своєї інтенсивності. Ван Гог доводить його до максимуму, зображуючи вогненно-червоні цеглини мосту, воду і саму конструкцію мосту, в якій відображаються яскраві кольори навколишніх об’єктів. Дрібні різнокольорові мазки контрастних фарб створюють ілюзію мерехтіння, що робить пейзаж ще більш сонячним і насиченим. Яскраві фарби літа, якими наповнений сонячний мотив, передають настрій оптимізму, світлих надій і життєрадісності.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Міст через Сену в Аньере – Вінсент Ван Гог.