Міст Ланглуа в Арлі і дорога вздовж каналу – Вінсент Ван Гог

Міст Ланглуа в Арлі і дорога вздовж каналу   Вінсент Ван Гог

Невдовзі після переїзду на південь Ван Гог створює серію картин із зображенням моста над каналом в Арлі. Офіційно це споруда іменувалося “міст Режинель”, однак місцеві жителі колись стали називати його по імені доглядача Ланглуа, з тих пір ця назва закріпилася за ним. Ван Гог писав міст в різній манері, при різному освітленні і стан природи.

Цей пейзаж, третій із серії, відрізняється від інших відносною простотою виконання. Як писав Ван Гог у своїх листах, цією роботою він хотів передати дух природи Провансу, яка іноді, як не дивно, нагадувала йому Голландію.

Можливо, тому художник пише картину в холодних сіро-блакитних тонах, які були майже невластиві сонячної природі півдня. Лише на передньому плані колірна палітра набуває теплі охристі відтінки. Широка стежка, що йде вдалину, і зелена трава написані досить узагальнено.

Усі уваги художник приділив мосту, зобразивши всі його особливості і деталі. Ван Гогу добре вдалося передати матеріальність окремих частин споруди: видно, що великі балки побудовані з дерева, основа з важкого каменя, а канати, за допомогою яких піднімається рухома частина, коли-то були пофарбовані в червоний колір. Зараз ця робота зберігається в музеї Ван Гога в Амстердамі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Міст Ланглуа в Арлі і дорога вздовж каналу – Вінсент Ван Гог.