Міст Ланглуа в Арлі і стираючі жінки – Вінсент Ван Гог

Міст Ланглуа в Арлі і стираючі жінки   Вінсент Ван Гог

У 1888 році Ван Гог оселився в невеликому містечку Арль в Провансі. Природа цієї місцевості зачаровувала його яскравим сонячним світлом і прозорістю повітря. Тут Ван Гог дуже багато малював з натури, розташувавши мольберт на землі і не звертаючи уваги навіть на сильний вітер. Так в один з весняних днів він створив картину “Міст Ланглуа”.

На тлі яскраво-блакитного неба добре видно віз, що їде по розвідного моста. Сам він, незважаючи на свою громіздкість, здається легким і повітряним. Художник майстерно досягає цього ефекту за допомогою блакитних рефлексів на кам’яній кладці мосту. Світлові ділянки написані улюбленим кольором художника, жовтим, завдяки чому виникає відчуття яскравого сонячного світла. Трохи червонуваті гілки дерев вказують на весняний час року. Синя річка відображає блакить неба, а зліва, на оранжево-зеленому березі, видно пралі в строкатих чепчиках, перучи білизну.

Характерною особливістю цієї картини є чіткість ліній і заливка великих площин кольором. Це вплив японського мистецтва, яке Ван Гог дуже цінував. Весь пейзаж написаний яскравими, чистими та прозорими квітами. Картина ніби пронизана сонячним світлом, радістю життя і передчуттям її нового пробудження.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Міст Ланглуа в Арлі і стираючі жінки – Вінсент Ван Гог.