Міст Маннэмбаси в Фукагава – Утагава Хиросигэ

Міст Маннэмбаси в Фукагава   Утагава Хиросигэ

“Фукагава” – це назва місцевості на південно-східній околиці Едо. На місці злиття каналу Онагигава з річкою Сумидагава стояв міст, іменований Маннэнбаси, що означає “100 000 років” або “довголіття”. В середині липня в Японії відзначали свято відпущено на волю. Він мав буддійське походження, але відзначався і в синтоистких храмах.

В цей день звільняли птахів, риб і черепах. Їх продавали по берегах річок, в тому числі і у Маннэнбаси, як це і показано в гравюрі. В цьому була певна закономірність, тому що черепаха вважалася символом довголіття. У цій гравюрі Хиросигэ використовує прийом зіставлення планів. Фігура черепахи займає передній план аркуша, контрастуючи з пейзажем. Опори і перила мосту служать своєрідною рамою для гравюри, через які відкривається вид на річку Сумидагава, особняки дайме, гори Тандзава і підноситься над усім Фудзі.

Пейзаж проникнуть спокоєм, рівновагою й гармонією. Темно-сірий колір рами справа в пізньої версії, збільшує глибину простору в гравюрі. Змінюється і колір квадратного картуша. Другий план гравюри стає більш темним і відтіняється синьою смугою біля кромки води.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Міст Маннэмбаси в Фукагава – Утагава Хиросигэ.